רשלנות רפואית

משרד זפרני לביא מייצג נפגעים כתוצאה מרשלנות רפואית ומלווה את הנפגעים בתהליך, תוך שימת דגש על זכויותיו הנרחבות של המטופל. טיפול בתיק רשלנות רפואית דורש בקיאות ומקצועיות ללא פשרות, ובמקביל עמידה איתנה לצד הלקוח. משרדנו מעניק ליווי הכולל הסברים מפורטים על כל שלבי ההליך, ונגישות מלאה עבור הלקוח, בכל שאלה, התלבטות וספק. כאן נדאג לפזר את מסך הערפל תוך הסבר מפורט של כל התהליך מראשיתו ועד לקבלת הפיצוי.

רשלנות רפואית כגורם תמותה דומיננטי בארץ ובעולם

הנה נתון שלא רבים יודעים אודותיו: אלפי תביעות של רשלנות רפואית מוגשות כל שנה במדינת ישראל, תביעות אשר כתוצאה מהן משלמים בתי החולים, קופות החולים וכן משרד הבריאות רבע מיליארד שקל לנפגעים בגין הרשלנות הרפואית ממנה סבלו. בחו"ל הרשלנות הרפואית מוגדרת כגורם תמותה שלישי לאחר מחלות קשות.

איך זה בעצם קורה?

כל כך הרבה זכויות יש למטופל בישראל, אלא שעל חלקן הגדול הוא כלל לא יודע, וחלקן הנותר נרמס ברגל גסה, פעמים רבות בגלל פערי הכוחות המשמעותיים בין רופא לחולה. כך למשל, קורה שמטופל מרגיש שמשהו אינו כשורה, והוא שואל את הרופא – אך נענה בתשובה קצרה ולא מובנת. רוב החולים יסתפקו בתשובה זו, לא ישאלו בשנית ולא "ינדנדו" מפאת העובדה שהרופא מקרין סמכות, מהווה אוטוריטה, והמטופל חושש להתעמת מולו. הוסיפו לזה את העובדה שהחולה תלוי ברופא, ואינו רוצה לערער את היחסים על מנת שימשיך לקבל טיפול הולם – והנה תחילתה של הדרך לרשלנות רפואית.

נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית?

פנו אלינו לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

על מי מוטלת האחריות?

כמובן שהמטופל אינו אשם, וחובת הזהירות והאחריות המוגברת חלה באופן חד משמעי על הרופאים. גם בתי המשפט מחמירים מאוד עם גורמי הרפואה, בין היתר משום פערי הכוחות הגדולים בין רופא למטופל. אנשים רבים סובלים מרשלנות רפואית קשה ומובהקת, אך חוששים לקחת את זה צעד אחד קדימה לכיוון תביעה. לכן, הדבר החשוב ביותר שיש לדעת, לפני הכל – הוא שאין ממה לחשוש.

סוגי רשלנות רפואית

כל מקרה לגופו נבחן באופן יסודי, שהרי קיימת רשלנות רפואית באינספור תחומים, להלן טיפה בים מתוך מאות אשר קיימים: ניתוחים שלא עלו יפה בשל כשל טכני בביצוע, השארת כלי ניתוח בגופו של המטופל, מינון יתר של הרדמה במהלך ניתוח – דבר העלול לפתח נזקים קשים ואף מוות, אספקת מרשמים לתרופות שגויות, איחור באבחון מחלות שונות, חוסר מעקב הולם שמוביל למצב קטסטרופלי, התרשלות בניתוחי קוסמטיקה וניתוחים פלסטיים, מעקב הריון רשלני המפספס מומים בעובר שנולד כתוצאה מכך עם שיתוק מוחין ו/או עשרות לקויות אחרות, אי מתן הסברים בדבר תופעות לוואי וסיכונים הכרוכים בניתוח, ביצוע ניתוחים מיותרים מבלי שהייתה אינדיקציה מספיק טובה, ועוד כהנה וכהנה לבלי סוף.

תחום הרשלנות הרפואית הינו ענף ומורכב לאין שיעור. לפגישת ייעוץ ללא עלות ניתן לפנות במייל, בנייד או באמצעות האתר.