תאונות ספורט

משרד זפרני לביא מייצג נפגעים בתאונות ספורט על כל סוגיהן, ומלווה את הנפגע מראשית התהליך ועד לקבלת הפיצוי. בתחום הספורט, אשר כיום משגשג במיוחד, יש להבדיל בין פציעות במסגרת פוליסה וביטוחים לבין פציעות שארעו מבלי שקיים ביטוח במסגרתו ניתן לתבוע. להלן הפרטים החשובים.

ניתן לתבוע בגין כל סוגי הפציעות

המודעות ההולכת וגוברת בנוגע לחשיבות ספורט ואימוני כושר גורמת באופן ישיר לעלייה חדה במספר העוסקים בספורט. אין ספק שמדובר בתופעה מבורכת, אולם לצד זאת גדל גם מס' הנפגעים במהלך אימוני ספורט, על המגרשים, בחדרי הכושר, ובכל מסגרת אחרת בה עוסקים בספורט. פעמים רבות הפציעות קלות וחולפות כלא היו, אולם לעתים מדובר בפציעות אשר מותירות מוגבלות לטווח ארוך, ולעיתים אף נכות צמיתה, בין היתר מאחר וטווח התנועות אינו כשהיה. בגין פציעות כאלה ניתן ורצוי לתבוע את הגופים המתאימים, בליווי צמוד של עו"ד המכיר את התחום ויודע כיצד יש להתנהל בהתאם לכל סוג של פציעה.

קצת על חוק הספורט

כך למשל, ספורטאים מקצועיים, מבוטחים בפוליסת תאונות אישיות, בהתאם לס' 7 בחוק הספורט המטיל חובה על ארגוני ספורט לבטח את כל הספורטאים הנמנים על אגודות ספורט, התאחדויות ואיגודים. לא רבים יודעים, אבל גם שחקנים מקצועיים שאינם מקבלים שכר מהקבוצה מבוטחים בפוליסה זו, כל עוד הם עומדים בתנאים הקבועים בחוק. היתרון בפוליסת תאונות אישיות לספורטאים הוא שאין צורך להוכיח התרשלות או הפרת חובת זהירות של האיגוד, ומספיק שנגרם נזק על מנת לתבוע. בהקשר זה פסק ביהמ"ש כי חובתה של עמותת ספורט לבטח את השחקנים הינה "חובה מוחלטת אשר נועדה להבטיח פיצוי לכל שחקן שנפגע מנזק גוף במהלך פעילותו הספורטיבית במסגרת הגופים המנויים בחוק. זאת ללא שאלה של אשם, תוך פיזור הנזק בין כלל העוסקים בספורט המקצועי".

נפגעתם בתאונת ספורט?

פנו אלינו לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות

פציעות במסגרת חדר כושר

פציעות בחדר כושר, בניגוד לפציעות במסגרת ארגוני ספורט, מחייבות להוכיח כי הייתה רשלנות כלשהי אשר מכון הכושר אחראי לה, והיא אשר גרמה לפציעה. כך למשל, אם מתאמן נפצע כתוצאה ממכשיר לא תקין, אם ארעה הפסקה פתאומית של פעולת ההליכון והמתאמן נפל ונחבל, אם פציעה ארעה כתוצאה מהכוונה לא נכונה ו/או לא מספיקה של מדריך הכושר, אם משקולת השתחררה ופגעה במתאמן - וכיוצ"ב עוד אינספור סיטואציות המקימות חובת אחריות לבעלי מכון הכושר ואי לכך באות בגדר רשלנות שבגינה ניתן לתבוע ולקבל פיצוי הולם.

ניתן לתבוע בגין פציעות בכל תחום

בעידן של היום, המקדש את אידיאל היופי, הגוף החטוב והכושר הגופני, רבות מספור המסגרות המציעות משחקי כדורסל, כדורגל, כדוריד, טניס, פילאטיס, ספורט אתגרי, ספורט אקסטרים, אופניים, סקווש, ריצה, שחייה, ריקוד – והרשימה עוד ארוכה. כל פציעה במסגרת ספורטיבית כזו או אחרת עשויה לזכות את הנפצע בפיצוי, ומומלץ בהחלט לבדוק זכאות על מנת לממש את כל הזכויות המגיעות לנפגע כתוצאה מפציעתו.

לפגישת ייעוץ חינם וללא עלות ניתן ליצור קשר בנייד, במייל או באמצעות האתר.